PTS645SL43SMTR92 LFS
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- PTS645SL43SMTR92 LFS
- 品牌:
- C&K
數量:
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Type
- Standard
- Mounting Type
- Surface Mount
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 4.30mm
- Actuator Length, Right Angle
- Actuator Orientation
- Top Actuated
- Termination Style
- Gull Wing
- Outline
- 6.00mm x 6.00mm
- Illumination
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color
- Illumination Voltage (Nominal)
- Operating Force
- 130gf
- Ingress Protection
- Features
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C